E-mail:
ua.vacation@gmail.com
 
ЭТО ИНТЕРЕСНО
Крым. Дегустация марочных вин >>

Дегустация проходит на винодельческом заводе «Массандра» в дегустационном комплексе. В специальном зале за столами вас будут ждать приготовленные наборы. Это 9 вин ...>>
Архив рассылки  »


РОБОТА В ЛИТВІ БЕЗ ПОСЕРЕДНИКІВ  |

Литва - це невелика прибалтійська держава в північно-східній частині Європи з населенням близько 2,9 млн осіб. З 2004 року країна входить до складу Європейського союзу, а з 2015 року приєдналася до зони євро. Після виходу зі складу СРСР в 1990 році, завдяки іноземним інвестиціям і європейським кредитам, литовська економіка досить динамічно розвивається.

У країні розташовуються як промислові підприємства, особливо, в сфері судо і машинобудування, так і аграрні компанії. Чималу роль в наповненні бюджету відіграє і туристична галузь. Робота в Литві для іноземців, зокрема, українців, білорусів і росіян в 2016 році виглядає більш перспективніше ніж, скажімо, п'ять років тому, незабаром після світової фінансової кризи.

Тим більше в Литві проживає значна кількість російськомовних громадян, що, безсумнівно, прискорює процес адаптації в чужій країні. Однак, знайти вакансію на литовському ринку праці зовсім непросто. За підсумками 2015 року безробіття в країні склала - 8,2%. І в першу чергу місцева влада піклуються про місцеві громадян.

З іншого боку, членство в ЄС відкрило дорогу молодим литовським фахівцям в більш розвинені європейські держави, де рівень оплати праці значно вище. Це створює додаткові вакансії і дозволяє знайти роботу в Литві кваліфікованим працівникам з-за кордону. Іноді особливої кваліфікації і не потрібно, набагато важливіше досвід і професіоналізм.

Наприклад, великою популярністю у громадян України та Республіки Білорусь, користується робота в Литві водієм, як правило, в міжнародних перевезеннях. Вакансії в цій області є. Далі в статті розглянемо механізм працевлаштування в Литві іноземців, ознайомимося з доступними вакансіями та рівнем оплати праці у 2016 році, дізнаємося як знайти роботу без посередників і оформити робочу візу.


Вакансії і зарплата в Литві в 2016 році

Для успішного пошуку вакансії в Литві важливо розуміти поточну ситуацію на ринку праці і рівень заробітної плати, на яку можна розраховувати. Мінімальний рівень оплати праці в Литві на 1 січня 2016 року становить 350 євро на місяць. Середня заробітна плата по країні після вирахування податків близько 550 євро на місяць. Це один з найгірших показників в ЄС. Менше тільки в Румунії та Болгарії.


Вакансії і зарплата в Литві

Що стосується робочих місць, в першу чергу, варто приділити увагу дефіцитним професіям. У 2016 році для іноземців, в тому числі для українців і білорусів, доступні наступні вакансії в Литві:

інженери;менеджери (бізнес-сектор і сфера продажів);водії як вантажного, так і легкового транспорту (таксисти, далекобійники);кравці;кухаря;будівельники (муляри і зварювальники);працівники в сільському господарстві;продавці;кур'єри;вантажники і двірники.Робота в Литві водієм - це одна з найбільш затребуваних вакансій у громадян Республіки Білорусь і України. Якщо є досвід водіння, здоров'я і вік дозволяють, то можна заробити непогані гроші. Від 1000 євро в місяць і вище. Також цінуються іноземні фахівці будівельних професій.


Робоча віза в Литву в 2016 році

Для переїзду в Литву крім дозволу на роботу іноземець з країн СНД зобов'язаний отримати робочу візу. Для тривалого працевлаштування (більше 3 місяців) в Консульстві Литви оформляється довгострокова багаторазова віза (тип D) терміном дії до одного року.


Документи на робочу візу в Литву

Анкета на візу. Закордонний паспорт, виданий не пізніше останніх 5 років і терміном дії не менше 3 місяців після дати закінчення візи.Кольорова фотографія (35 х 45 мм). Медична страховка, з покриттям не менше 5,792.4 євро. Достатні фінансові кошти для життя в Литві. Зазвичай це мінімальний рівень заробітної плати, тобто в 2016 році не менше 350 євро в місяць. Як правило, іноземець надає копію трудового контракту. Дозвіл на роботу і запрошення від литовського роботодавця.Оплата консульського збору - 60 євро. Термін розгляду заявки на візу не більше 1-2 тижнів. Крім названих документів, у іноземця візьмуть біометричні дані у вигляді зняття відбитків пальців. Також співробітники литовського Консульства можуть запитати додаткову і уточнюючу інформацію. Тримач візи має право вільно відвідувати країни шенгенської зони терміном трохи більше 3 місяців протягом 180 днів.
 
Подписаться на RSS каналПодписаться на RSS

\
ОТЗЫВЫ О КРЫМЕ

Поездка в Крым: как отдохнуть у Черного моря

Бахчисарай – уютный город в горах

Что посмотреть в Крыму?

ПОЛЕЗНЫЕ СОВЕТЫ

Устройства видеослежения в общественных местах

Каким должен быть отдых в коттедже на черном море?

Аренда дома на берегу моря

Что нужно знать при ловли рыбы на горной реке.

Выбор станции водоснабжения для дачи и коттеджа

Оформление зоны отдыха на даче

В ПОМОЩЬ ПУТЕШЕСТВЕННИКУ

Туры в Египет от TPG

Увлекательные и нестандартные экскурсии в Киеве – интересно и весело отдохнуть поможет kraina-ua.com

Отдых в Грузии

Увлекательные экскурсии по Киеву

КИЙ АВИА ГАРАНТ предлагает туристические страховки онлайн

Индивидуальные туры для Вас!

Что посмотреть в Амстердаме

 
Цитирование материалов с сайта, возможно только с обязательным указанием открытой ссылки ua-vacation.com